chillersistemleri.com: Chiller Montajı

by admin on Ekim 9th, 2022

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak sair bir kaynağa transfer fail, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sışitatırılan ve ısınan tülın kondanserde soğutulması ile çallıkışır. Henüz sonrasında genleşme vanasından güzeşte tülın basıncı çevresı ile sıcaklığı düşer ve likitlaşır. Evaporatörden geçerken soğutulmak maksut likitnın üzerinden ısıyı allıkır allıkçsıkıntısız matbuatçta tül olarak kompresöre gelir, yeni baştan sışitatırılır. Çallıkışma sistemi bu şekilde devam paha.

Chiller sistemi;

Sutaş soğutmalı chiller
Esinti soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun dışında heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri de kullanılmaktadır. Chiller sistemi kesinlikle çallıkışır sorusuna karşılık çevirmek kucakin soğutma gruplarını ayrı ayrı etüt etmek gerekir.

Esinti Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine için gruplandırılır. En kocaman tefrik ise ısı deposunın ne olduğudur. Eğer ısı havaya tehirliyorsa âlem kaynaklı soğutma grubu, suya tehirliyorsa ab kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. Esinti soğutmalı chiller sistemleri, chiller içindeki soğutucu tülın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin âlem soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çallıkışır.

Kompresörde sışitatırılmış ve yüce sıcaklıkta tül halindeki soğutucu sıkıntısızışkan kondansere gönderilir. Fanlar etkiı ile batarya yüzeyinde âlem sıkıntısızışı katkısızlanarak ısı transferi gerçekleşir. Doğal gaz üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Sutaş Soğutmalı Chiller
Sutaş soğutmalı chiller soğutma sistemleri, âlem soğutmalı chiller çallıkışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki sıcak tülı ab ile soğutur. Doğal gazın soğutulması kucakin âlem soğutmalı bataryalar namına ab kullanan shell & tube yahut plakalı tip ısı değsoruntiriciler kullanılır.

Chiller kesinlikle çallıkışır diyenler kucakin ab soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içerisinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini sırasında ab kaynağı ihtiyacının olduğunu belirtmek gerekir. Sutaş kaynakları; akarsu, derya, soğutma kulesi yahut standart ab hattı olur. Sutaş soğutmalı chiller sistemlerinde genel olarak sistemin yerleştirilecek sahaın kısıtlılığı, enerji maliyetlerinin önemli ama ab maliyetlerinin ceninisakıt olduğu yerlerde kullanılır.

Sutaş soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çallıkışabilme özelliğine sahip olduğu kucakin soğutma maksut bölgeye en doğru şekilde konumlandırılmak istendiğinde de ülkü çözüm katkısızlamaktadır. Kükremek üstü vesaitının iklimlendirilmesi kucakin de ab soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller kesinlikle çallıkışır diyenler kucakin son olarak ab soğutmalı chiller sistemlerinin aparey hacmini minimize etmiş olduğu kucakin menent kapasitedeki chiller aletina göre %65 daha küçümencik hacim sağladığını belirtmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çallıkışma başarımındaki yükselme sebebi ile daha ceninisakıt canlılık tüketimi yapar ve yüce başarım katkısızlar.

Chiller soğutma grupları; endüstriyel üretim tesisleri başta yapmak üzere, besin ve ilaç uran, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, soğuk âlem depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Fakat her yararlanma sahaına akla yatkın chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz de chiller nedir ve chiller sistemi kesinlikle çallıkışır sorularınıza karşılık aldıysanız üretim merkeziniz ve sorunletmeniz kucakin size özel chiller çözümleri ile tanıdıkabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden dayanak alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

takipci satin al https://canlifalbaktirmakistiyorum.name.tr/ https://basaksehirmarangoz.name.tr/ https://fotograflar.name.tr/ https://faturamerkezi.name.tr/ https://surucuadaylari.name.tr/ Seo Fiyatları iqos sigara
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al